Uzm.Dr. Umut IŞIK
Psikiyatrist - Psikoterapist

 • 1975 yılında Ankarada doğmuştur. TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde okumuştur. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığından Doktora (Phd.) ve Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Psikiyatri Uzmanlığı ünvanlarını almıştır. Halen serbest hekim olarak çalışmaktadır.

  ESERLERİ :
  Güncel Klinik Psikiyatri kitabında editör (Prof. Dr. Erdal Işık ve Dr. Ender Taner ile birlikte), Depresif ve Bipolar Bozukluklar kitabında editör (Prof. Dr. Erdal Işık ve Doç. Dr. Yasemen Işık Taner ile birlikte) ve Biyolojik Psikiyatri kitabında editör yardımcısı (Prof. Dr. Erdal Işık editörlüğünde) olarak yer almıştır.

  Bunun yanı sıra Güncel, Temel ve Klinik Psikofarmakoloji kitabı (Prof. Dr. Erdal Işık ve Prof. Dr. Tayfun Uzbay) ile Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları (Dr. Ayla Soykan Aysev ve Dr. Yasemen Işık Taner editörüğünde) kitaplarında bölüm yazarlığı bulunmaktadır. Aynı zamanda 2010 yılından bu yana Güncel Psikiyatri ve Psikonörofarmakoloji dergisinin yazı işleri müdürlüğü ve Psikiyatri Akademisi İnteraktif Kongresinin kongre sekreterliği görevlerini yürütmektedir.


  ÖZEL UĞRAŞ ALANLARI :
  Adölesan Dönemi Psikiyatrisi, Anksiyete Bozuklukları ve terapisi, Şizofreni ve Duygu Durumu Bozukluklarının medikal ve terapötik yaklaşımlarıdır.